22 October, 2023 - 20:54

Σούπερ τέταρτο δεκάλεπτο από την Εφές

Η Αναντολού Εφές... φλέρταρε έντονα με την πρώτη ήττα της στο τουρκικού πρωτάθλημα, ωστόσο, χάρη σε ένα εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε και έφτασε στη νίκη με μια μεγάλη ανατροπή επί της Μπαχτσεσεχίρ (80-87)!

Συγκεκριμένα, στην τελευταία περίοδο του αγώνα, η ομάδα του Ερντέμ Τσαν έδειξε χαρακτήρα και με «σύμμαχο» την πολύ καλή της άμυνα, έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 25-8, το οποίο και ήταν αρκετό για να φέρει τούμπα τον αγώνα και να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Αποτέλεσμα με το οποίο η Εφές έκανε το «4 στα 4» στην τουρκική λίγκα, παραμένοντας για ακόμη μία εβδομάδα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Τζόουνς με 20 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ, από κοντά ακολούθησε και ο Γιλμάζ με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 36-46, 72-62, 80-87.