30 September, 2023 - 18:12

Σαρωτικός ο Ολυμπιακός!

Με το «δεξί» στη σεζόν 2023-24 «μπήκε» η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού. Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας επικράτησαν με 97-51 του Αθηναϊκού στην αίθουσα 5 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, σε νοκ άουτ ματς για τη φάση των «16» του Κυπέλλου και προκρίθηκαν στα προημιτελικά, πραγματοποιώντας εξαιρετική τέταρτη περίοδο με 27-0 σκορ.

Σε αυτό το ματς ο Θρύλος πέτυχε κάτι τρομερό. Στην τελευταία περίοδο οι «ερυθρόλευκες» δεν δέχτηκαν ούτε έναν πόντο, αφού με την εξαιρετική τους άμυνα, υποχρέωσαν τον Αθηναϊκό να μείνει στους 51 πόντους που είχε πετύχει μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 48-35, 70-51, 97-51