16 September, 2023 - 19:53

Ματσαρα στη Λαμία χωρίς νικητή!

Συναρπαστικό παιχνίδι στο «Αθανάσιος Διάκος» ανάμεσα στη Λαμία και τον ΟΦΗ, με τους Κρητικούς να προηγούνται δύο φορές και τους γηπεδούχους να βρίσκουν ισάριθμες «απαντήσεις» για το τελικό 2-2, στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μετά από ένα... ήρεμο πρώτο 25λεπτο, ο Ντίκο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Τσιλούλη να ισοφαρίζει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, πριν ο Γκαγιέγος δώσει εκ νέου το προβάδισμα στον ΟΦΗ. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 74' με αυτογκόλ του Καρώ.

Έτσι, η Λαμία έφτασε τους 5 βαθμούς, έχοντας μόλις μία ήττα έως τώρα στο πρωτάθλημα, αυτή κόντρα στον Ολυμπιακό, ενώ ο ΟΦΗ ανέβηκε στους 7, έχοντας επίσης μόνο μία ήττα, στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης.