15 October, 2023 - 20:26

Άνετη νίκη για τον Προμηθέα επί της Καρδίτσας (87-75)

Ο Προμηθέας επικράτησε της Καρδίτσας με 87-75, κάνοντας επίδειξη δύναμης από το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Ο Προμηθέας δεν δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στην αδύναμη ομάδα της Καρδίτσας με 87-75. Το σύνολο του Ηλία Παπαθεωδόρου "τελείωσε" το παιχνίδι ουσιαστικά από την πρώτη περίοδο, την οποία κέρδισε με επιμέρους σκορ 37-10 βάζοντας τις βάσεις της νίκης.

Η Καρδίτσα προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η Πατρινή ομάδα επέβαλε τον ρυθμό της στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, χωρίς να αφήσει παραμικρό περιθώριο.

Για τους νικητές που είχαν επιθετικό πλουραλισμό ξεχώρισαν οι Καουάν (15π. 5ρ. 5.ασ.), Χρυσικόπουλος (13π. 3ρ.) και Ετσενίκε (13π. 8ρ.).

Από την πλευρά της Καρδίτσας πολύ καλή παρουσία είχαν ο Νίκος Δίπλαρος με 18 πόντους και ο Μπουσαμάν με 16.