palaiologos

20 October, 2018 - 22:23

«Τεσσάρα» η Ντουντελάνζ πριν τον Ολυμπιακό

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Ντουντελάνζ την αναμέτρησή της κόντρα στην Νίντερκορν για την ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος του Λουξεμβούργου

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων του Europa League θριάμβευσε με 4-1 κι επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στον δρόμο των επιτυχιών, λίγες ημέρες πριν φιλοξενήσει τους ερυθρόλευκους για την τρίτη αγωνιστική του EuropaLeague

Η Ντουντελάνζ μπήκε με διάθεση να … καθαρίσει το ματς από το πρώτο ημίχρονο και κατάφερε. Μόλις στο 12’ ο Κουτούριερ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους όταν η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή και με προβολή άνοιξε το σκορ. Στο 29’ ο Τουρπέλ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με σουτ από το ύψος του πέναλτι, ενώ στο 42’ ο Κρούσκα με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 3-0

Η Νίντερκορν μείωσε το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Χολ.

Στο δεύτερο μέρος όπως είναι λογικό και οι δύο ομάδες έριξαν λίγο το τέμπο, με την Ντουντελάνζ να κάνει συντήρηση δυνάμεων ενόψει Ολυμπιακού. Ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν και άλλο τέρμα, με τον Τουρπέλ να κάνει το σουτ από τα 35 μέτρα στο 70’ και να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ, Φαστ, Κρούσκα, Ιμπραϊμοβιτς (72' Άγκοβιτς), Σινάνι (86' Πόκαρ), Κουτούριερ, Ντα Κρουζ, Γιορντάνοφ, Πρεμπέι, Μελισέ, Τουρπέλ (83' Πέρεζ)

Νίντερκορν: Φλάους, Μάρτινς, Κάραγιερ, Χολ, Γκόρμπον, Ραμντένοβιτς, Βόγκελ, Τιλ, Φρανσουά, Ντε Αλμέιδα, Τόρες